Konwent 2023 odbędzie się od 7 do 13 sierpnia w Rogowie

Turnieje Heroes

Co roku na konwencie odbywają się różne turnieje. Łączy je wszystkie jedno - finał w naszej zaprzyjaźnionej karczmie Spichlerz, rozgrywany na dużym ekranie w niesamowitej atmosferze. Rozgrywkom kibicują wszyscy konwentowicze - także każdym "moralom" lub "szczęściu" towarzyszy odpowiednia reakcja. Tego klimatu nie da się opisać, to trzeba sprawdzić samemu :).
Warto dodać, że na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody fundowane przez Stowarzyszenie Miłośników Fantasy Jaskinia Behemota oraz gminę Byczyna.

Na przestrzeni wszystkich konwentów odbywały się następujące turnieje:

Arena Konwentowa Heroes III

Największy w Polsce turniej Heroes 3 rozgrywany na żywo. Mamy do dyspozycji salę komputerową, w której toczyć boje może nawet kilkanaście osób jednocześnie. Niektóre edycje turnieju przekraczały liczbę 40 uczestników. Rozgrywki odbywają się na Arenie Konwentowej - jednej z najlepszych i najpopularniejszych map typu "arena".
Chcesz wziąć udział? Zapraszamy do startu! Poniżej prezentujemy filmik instruktażowy "jak grać?":

Heroes V ARENA

Wprowadzony w roku 2010 turniej, który zdołał uzyskać status klasyka. Piąta część Heroes, która również zyskała duże grono fanów, znalazła swoje stałe miejsce w konwentowym planie. Rozgrywki prowadzone są na dostosowanej do specyfiki Dzikich Hord arenie, wykorzystywanej w i stworzonej przez graczy Polskiej Ligi Heroes V.
Czy zbudziła się w Tobie chęć podjęcia wyzwania? Heroes V czeka! :) A oto poradnik do mapki:

Arena Konwentowa Heroes II

Zawody w stylu retro, inspirowane mapką o podobnej nazwie do Heroes III. Do tej pory turniej ten doczekał się 2 edycji (rok 2013 i 2015), ale zyskał całkiem sporą popularność. Jeżeli marzysz o powrocie do korzeni oraz świetnej zabawie, przy okazji dodając odrobinę rywalizacji - ten turniej jest właśnie dla Ciebie!
Mapka oraz forma turnieju wciąż są dopracowywane, ale poradnik można już znajduje się na naszym kanale YouTube:

Puchar Jaskini Behemota

Zawody archiwalne, które nie są już obecne na konwencie. Były to rozgrywki finałowe - czterech najlepszych zawodników wyłonionych w internetowych eliminacjach walczyło o Puchar.

***

Każdy z tych turniejów na pewno zapewni mnóstwo dobrej zabawy uczestnikom jak i kibicom - jeszcze raz gorąco zapraszamy i zachęcamy do startu :).