Konwent 2023 odbędzie się od 7 do 13 sierpnia w Rogowie

2011-08

I po Konwencie...

, autor: Imbryczkolot Field

Ostatnie klucze wpadły do sakiewki Fielda. Wszystkie pokoje znów stały zamknięte na cztery spusty, a cała Byczyna zamarła. Gdzieś na horyzoncie majaczyły jeszcze ostatnie sylwetki podróżnych, którzy kierowali się z powrotem do stolicy Imperium.

Elf patrzył na skąpane w letnim świetle korytarze, w których jeszcze kilka godzin wcześniej słychać było hałas towarzyszący gorączkowemu pakowaniu się i źle wycelowanym zaklęciom porządkującym. W końcu zerknął za siebie. Za nim wciąż stała jeszcze jedna postać.

- Do zobaczenia za rok? - zapytał z lekkim niedowierzaniem, tak jakby ostatni tydzień nie miał miejsca... albo jakby perspektywa czekania 12 miesięcy była czymś totalnie abstrakcyjnym. Zresztą, obojętnie czy po roku, czy po siedmiodniu, kolejny, dziewiąty już konwent, nie będzie taki sam. Żaden nie był podobny do poprzedniego.

Dyrygent Przeklętej Orkiestry odwrócił się ponownie, lecz tym razem nikogo za nim nie było. Może faktycznie mu się to wszystko tylko zdawało...?

Gdzie przeszłość spotyka się z przyszłością

, autor: Imbryczkolot Field

- Naprawdę to robiłem w zeszłym roku? - Field zdębiał, patrząc na sterty rycin trzymanych przez lekko otumanione chochliki. Część z nich podporządkowała się dyrygentowi od razu. Część z nich potrzebowała dodatkowego trzepnięcia zaklęciami ze sfery chaosu, by pojęły, gdzie ich miejsce.
- To... i jeszcze więcej. - obszczerzył się złośliwie Tarnum. - Najlepiej było, jak w trakcie sztuki postanowiłeś się popisać i zaprezentowałeś swój Koncert na Górniczą Orkiestrę Krasnoludów, 200 Pijanych Faerie i Znerwicowanego Trolla. Ludzie prawie pouciekali.
- Nie przypominaj mi. - elf zwiesił ciężko głowę. - Dobra, rób z tym, co chcesz. - wzruszył ramionami dyrygent.
- Ta, a później będzie na mnie. Wszystko poza tym dopięte? - zapytał akolita.
- Mhm. NBKO nie narzeka, plany się trochę zmieniły, ale Byczyna przyjmie nas równie gościnnie, co w zeszłym roku... żyć, nie umierać. - uśmiechnął się elf.
- No to chociaż tyle.